Ludzie są na pierwszym planie, bo to w nich drzemie wielki potencjał. Jak duży przekonał się o tym Adam Sztaba, gdy w trakcie trwania lockdown’u za pośrednictwem FB zaprosił muzyków do wspólnego nagrania utworu. Ostatecznie w projekcie wzięło udział ponad 700 osób. Co sprawiło, że chciało im się chcieć? Z pewnością charyzma, profesjonalizm i wysoka jakość pracy Adama Sztaby, ale też poczucie sensu tego co robią, że mogą wziąć udział w czymś wyjątkowym, być częścią ważnego głosu muzyków komentujących kryzysową sytuację.
Dlaczego o tym piszę? Bo ten niesamowity projekt nie powstałby bez ludzi. Choć wielu może uznać to za truizm, to powtórzę go – ludzie są największą wartością firmy. Dlatego w czasie pandemii i widma kolejnych kryzysów z nią związanych na pierwszy plan wysuwa się dbałość o ich bezpieczeństwo, zdrowie oraz kondycję psychiczną i fizyczną.
Jesteśmy przekonani, że edukacja w tej tematyce jest niezwykle ważna, dlatego włączyliśmy się w promowanie projektu Kapitał Zdrowia realizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Polskie Stowarzyszenie HR oraz Szkołę Główną Handlową. O szczegółach piszemy w artykule „Kapitał Zdrowia – najważniejszy z kapitałów". Tym samym postanowiliśmy część niniejszego wydania poświęcić tematom związanym z dbałością o zdrowie pracowników.
Piszemy o konieczności tworzenia bezpiecznych warunków pracy zarówno dla pracowników jak też klientów. Zaletach płynących z wdrażania programów wellbeingowych oraz budowania programów zdrowia. Zachęcam do przeczytania artykułu Małgorzaty Czerneckiej „Najpierw ludzie", potem biznes, w którym autorka przekonuje, przywołując wyniki badań, że bez dbałości o dobrostan pracowników trudno będzie o efektywną pracę, wysoką produktywność, zaangażowanie, kreatywność czy elastyczność w działaniu. Czyli czynniki, które w kryzysie i zmieniającej się rzeczywistości decydują o mądrych działaniach, trafnych decyzjach i sprawnym funkcjonowaniu.
Rozpoczynamy czas urlopów, wakacyjnych wyjazdów, choć rzeczywistość, w której będziemy wypoczywać będzie zgoła inna niż dotychczas, to warto wykorzystać ten czas na „ładowanie baterii”. Zachęca do tego Ewelina Supińska w artykule „Przewietrzyć ciało i umysł" oraz Marek Skała, nie tylko w felietonie opublikowanym w niniejszym wydaniu, ale także w trakcie dwóch spotkań, które odbędą się online w ramach Gadanego Felietonu „Benefitu”.
Niniejsze e-wydanie jest numerem wakacyjnym, kolejny „Benefit” trafi do Państwa na początku września, dlatego już teraz życzę Państwu wytchnienia i regeneracji w wakacyjnym czasie.