Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Niedrogie, ale atrakcyjne wakacje

Niedrogie, ale atrakcyjne wakacje
Rys. MyBenefit
Aż 100 tys. pracowników z ponad 90 firm skorzystało w tym roku z urlopu opłacanego z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w ramach systemu kafeteryjnego MyBenefit – wynika z podsumowania tegorocznego sezonu urlopowego.

Pracownicy korzystający z systemu mogli w lipcu i sierpniu odpocząć w ponad 900 obiektach w całej Polsce i chętnie korzystali z tej możliwości. W stosunku to ubiegłorocznych wakacji liczba użytkowników systemu, którzy zdecydowali się na zakup pobytu turystycznego wzrosła aż o 113 proc. Natomiast o 153 proc. w porównaniu do sezonu niskiego, czyli kwiecień-marzec 2015 r.
Użytkownicy systemu kafeteryjnego samodzielnie wybierają i kupują online określone przez pracodawcę benefity, m.in. z zakresu turystyki, również zagranicznej, ale także rekreacji, kultury i sportu (m.in. kartę MultiSport). Dzięki kafeterii pracownik sam wybiera i decyduje z czego skorzysta, a pracodawca ogranicza swoje formalności do minimum, nie musi bowiem rozliczać setek faktur ani pośredniczyć w pozyskiwaniu partnerów – dostawców benefitów. W tym roku dostawca systemu odnotował wzrost zainteresowania turystyką oraz wysoki poziom satysfakcji z wypoczynku.

grafika nr 1.jpg

Morze i góry najpopularniejsze

Pracownicy korzystający z MyBenefit w lipcu i sierpniu br. mogli odpoczywać w ponad 900 obiektach w całej Polsce. Liczba ta wzrosła w porównaniu do zeszłego roku aż o 74 proc.  m.in. dzięki pozyskiwaniu do współpracy obiektów proponowanych przez użytkowników systemu. Pracownicy mieli do dyspozycji obiekty o zróżnicowanym standardzie – 428 hoteli i pensjonatów, 313 ośrodków wypoczynkowych i agroturystycznych oraz 182 hoteli SPA. Ceny pobytów, w wielu przypadkach były wyraźnie niższe od cen dostępnych bezpośrednio w obiekcie. Najtańszą ofertą zakupioną w tegorocznym sezonie był ośmiodniowy pobyt dla dwóch osób ze śniadaniem za 489 zł.
Aż 92 proc. wakacyjnych wyjazdów zakupionych w systemie kafeteryjnym zostało sfinansowane z ZFŚS, 6 proc. ze środków własnych pracownika, a 2 proc. ze  środków obrotowych pracodawcy. Najwięcej, bo aż 50 proc. wszystkich środków wydanych w systemie kafeteryjnym na pobyty wakacyjne, użytkownicy przeznaczyli na opłacenie wypoczynku nad Bałtykiem. Drugie pod tym względem były góry, wybrało się tam 30 proc. pracowników, a trzecie – jeziora i środkowa Polska – 20 proc.

grafika nr 2.jpg

Rozkład kwot nie przełożył się jednak na liczbę pobytów w danej lokalizacji. Tylko 30 proc. wyjazdów odbyło się nad morze, a aż 40 proc. w góry. Rozbieżności można uzasadnić m.in. długością pobytu – 50 proc. wyjazdów w góry to pobyty weekendowe. Tylko 3 proc. wyjazdów w góry trwało dłużej niż osiem dni, podczas gdy tak długie pobyty stanowiły aż 20 proc. wyjazdów nad Bałtyk. Jeśli chodzi o popularność dostępnych w systemie obiektów według typu obiektu – pracownicy najczęściej wypoczywali w pensjonatach i hotelach (50 proc. pobytów), następnie – w ośrodkach wypoczynkowych (30 proc. ), a na końcu – w hotelach SPA (20 proc.).

Powroty pełne wspomnień

- Wszystko było super. Jesteśmy zadowoleni i w 100 proc. i polecamy!!! – napisał jeden z  użytkowników systemu w ankiecie satysfakcji z pobytów turystycznych. Badanie potwierdza słuszność strategii MyBenefit, by współpracować tylko ze sprawdzonymi partnerami i zarazem ułatwia realizację tej strategii. Wg tego samego badania 94 proc. użytkowników, którzy wyjechali w lipcu  lub sierpniu 2015 r., jest zadowolonych z obsługi klienta w obiekcie, do którego się udali. Aż 81 proc. użytkowników poleciłoby znajomym pobyt zakupiony w systemie kafeteryjnym.

Anna Kula

2015-10-06 14:20 Opublikował: Benefit
Tematy pokrewne (tagi): kafeteria, kula, mybenefit, urlop z zfśs,

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.