Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Rozwój

Kiedy ciało zdradza myśli

fot.istockphoto
Dobra znajomość gestów w mowie ciała i ich znaczenia pozwala na szybkie łączenie i analizowanie niewerbalnej komunikacji w przypadku kłamstwa. Dodając do tego wiedzę z zakresu werbalnej analizy, szybciej można określić psychologiczny rys kandydata o pracę, a tym samym nie dać się oszukać.
więcej

Trzy kolory mózgu a zdrowie emocjonalne

fot.istockphoto
Zdrowie ciała i umysłu – jak je osiągnąć? Jak siła mózgu przekłada się na nasze zdrowie? Poznając wiedzę o mózgu, o jego genetycznych uwarunkowaniach, o sile, jaką ma, zauważamy, że każdy z nas ma na co dzień przy sobie genialne urządzenie – mózg.
więcej

Jak zmniejszyć opór wobec zmian?

fot.istockphoto
Nie ma wątpliwości co do tego, że jednym z czynników umożliwiających firmom funkcjonowanie na rynku jest ich ciągły rozwój. Dlaczego więc wielkie organizacje odnoszące ogromne sukcesy i cieszące się ogromnymi zyskami nagle upadają?
więcej

Jak dobrze współbrzmieć z audytorium

fot.istocphoto
Podczas jednego z ostatnich konferencyjnych wystąpień w Warszawie jeden z prelegentów, niewątpliwie o ogromnej wiedzy, z niebywałą pasją przedstawiał zagadnienia, niestety na poziomie znacznie przekraczającym potrzeby i możliwości słuchaczy.
więcej

Przekraczając granice

fot.istockphoto
Mentorzy z zakresu rozwoju personalnego wmawiają nam, że przekraczanie własnych słabości i poszerzanie strefy komfortu przynosi szczęście w postaci rozwoju osobistego, a przede wszystkim osiąganych wyników. Podobno wystarczy kilka minut dziennie, aby mieć realny wpływ na granicę naszego swobodnego poruszania się w danym aspekcie i móc cieszyć się życiem. Jednak czy codzienna męczarnia związana z przesuwaniem granicy to najlepszy sposób na to, aby uzyskać szczęście?
więcej

Essence learning atrakcyjnie, szybko i na temat

fot.istockphoto
Zespół serwisów Digital Media Services w Europie Zachodniej przeprowadził ankietę dla ponad 200 pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy dotyczącą ich doświadczeń ze szkoleniami korporacyjnymi, a także przemyśleń i wyobrażeń na temat różnych metod szkoleniowych. Chociaż przytłaczająca większość pracowników docenia możliwości szkolenia firmowego, jedna trzecia ankietowanych stwierdziła, że metody stosowane przez firmy nie są produktywnym wykorzystaniem ich czasu, kolejna jedna trzecia oceniła, że nie są interesujące ani angażujące1. Oznacza to, że tradycyjne metody szkolenia nie spełniają obecnie oczekiwań pracowników firm.
więcej

Ekspert, czyli właściwie – kto?

fot.istockphoto
Ekspert jest osobą o specjalistycznej wiedzy w danym zakresie, która łączy teorię z praktyką. Eksperci od zawsze byli cenieni za swój profesjonalizm, ponieważ potrafili znaleźć rozwiązanie precyzyjnie dostosowane do konkretnego problemu o wiele szybciej niż inni. Nic więc dziwnego, że wzbudzali zaufanie i byli autorytetami, a o tym marzy obecnie wielu ludzi.
więcej

Marka osobista lidera

fot.istockphoto
Zarządzanie marką lidera jest jak zarządzanie pakietem akcji na giełdzie. Wymaga nieustannego decydowania, jak podnieść jej wartość, oraz wiedzy, w które umiejętności i kompetencje zainwestować w trakcie trwania kariery, a w które nie. Trzeba wiedzieć, jak marka jest postrzegana oraz jak zapewnić mierzalny zwrot z inwestycji jej odbiorcom. Rolą lidera jest zdefiniować swoją markę, jeszcze zanim zrobi to ktoś inny.
więcej

Różne oblicza coachingu

fot.istockphoto
Już od kilku lat wzrasta nie tylko liczba osób oferujących coaching, lecz także zapotrzebowanie na tę usługę. Wachlarz możliwości zarówno dla klientów coachingu, jak i osób zainteresowanych szkoleniami w tej dziedzinie systematycznie się poszerza. Czym właściwie jest coaching, czemu ta metoda zawdzięcza swoją olbrzymią popularność i czy inwestycja w coaching naprawdę się opłaca?
więcej

Ćwiczenie stoickie w praktyce

fot.istockphoto
Antyczny stoicyzm to przede wszystkim ustawiczny trening. Celem tego treningu jest osiągnięcie stabilnej kondycji psychofizycznej odznaczającej się optymalną sprawnością fizyczną i umysłową, a nadto i przede wszystkim głęboką pogodą ducha oraz niezłomnością w realizacji życiowych zadań.
więcej

Koncentruj się na zasobach, nie na brakach

fot.istockphoto
Poczucie obfitości, obok poczucia własnej wartości, pozytywnego myślenia, proaktywności, spójności wewnętrznej, stanowi jedną z cech charakteru, znajdującą się w centrum zainteresowań logodydaktyki, koncepcji wspierającej rozwój człowieka. Logodydaktyka, stworzona przez Iwonę Majewską-Opiełkę pod wpływem logoterapii prof. Viktora Frankla, opiera się na właściwie rozumianej skuteczności działania i permanentnym rozwoju.
więcej

Mediacja w sprawach pracowniczych

fot.istockphoto
Zgodnie z art. 243 Kodeksu pracy, pracodawca i pracownik powinni dążyć do polubownego załatwienia sporu wynikającego ze stosunku pracy. Wzmocnieniem tej zasady mają być zmiany do Kodeksu pracy przygotowywane przez Radę Dialogu Społecznego, mające na celu promowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów w sprawach pracowniczych.
więcej

Pułapki podświadomości – projekcje

fot. istockphoto
O tym, że zawód „szefa” ma swoje blaski i cienie, przekonał się chyba każdy, kto choć raz stanął przed wyzwaniem zarządzania zespołem. Choć obowiązków jest w takim przypadku cała masa, należy zadbać przede wszystkim o jeden, bardzo istotny element – o budowanie relacji z podwładnymi poprzez poprawną komunikację, by wszyscy członkowie zespołu czuli się ważni i szanowani.
więcej

Pracodawca może skutecznie zmniejszać stres pracowników

fot.istockphoto
Stres w pracy jest związany z szeregiem negatywnych skutków na poziomie pracownika, a także organizacji. Konsekwencjami są mniejsza produktywność, zwiększona absencja, wzrost kosztów związanych z zachorowaniami i wzrost liczby wypadków. Skuteczne przeciwdziałanie stresowi powinno zatem obejmować działania zarówno organizacyjne, jak i indywidualne.
więcej

Wewnętrzne portale społecznościowe

fot.istockphoto
Portale społecznościowe, takie jak Facebook, LinkedIn czy Instagram, zmieniły nasz sposób komunikacji z otoczeniem. Coraz częściej sięgamy też po społecznościowe rozwiązania, wdrażając nowe narzędzia komunikacji wewnętrznej. Czy wewnątrz firm są one równie skuteczne?
więcej

Czy jesteś oszustem?

fot.istockphoto
Życie nie jest z natury sprawiedliwe. Jedni osiągną sukces, wkładając w to jedynie niezbędne minimum pracy. Drudzy będą trudzić się całe życie, by choć odrobinę zbliżyć się do marzeń, które spełniły się tym pierwszym.
więcej

Mental SPA

fot.istockphoto
Kultura Zachodu skutecznie wmówiła ludziom, że rządzi nami nasz racjonalny umysł. W istocie rządzą nami emocje, a nasz racjonalny mózg dorabia postracjonalizacje do naszych irracjonalnych decyzji. Brak zrozumienia pewnych mechanizmów ludzkich zachowań prowadzi często niepotrzebnie do konfliktów czy nieporozumień, których podstawą są zarzuty o brak dobrej woli jednej ze stron. Podczas gdy to raczej chodzi o brak zrozumienia.
więcej

Między doświadczeniem a otwartością na nowe

fot.istockphoto
Kiedy w 1997 r. zaczynałem swoją pierwszą formalną pracę, od swojej szefowej usłyszałem poradę, mającą ogromny wpływ na moją dalszą karierę zawodową: - Na początku ludzie pracują dla doświadczenia. Pieniądze przychodzą później. Ten sposób myślenia był wtedy w Polsce mało znany, jednak już wtedy intuicyjnie czułem, że wykonując ambitne zadania, każdego dnia, obok normalnego wynagrodzenia, zwiększałem swoją wartość na rynku pracy. Wartość zdobywanego doświadczenia była tak oczywista, że na pewnym etapie kariery stała się podstawowym kryterium wyboru pracy, a możliwość doskonalenia ‒ podstawowym kryterium atrakcyjności pracodawcy.
więcej

Cztery role menedżera

fot.istockphoto
Z jednej strony odpowiedzialność menedżera za rozwijanie ludzi w swoim zespole wydaje się czymś oczywistym i naturalnym. W literaturze poświęconej zarządzaniu taki obszar odpowiedzialności menedżerskiej jest powszechny, a w opisach stanowisk kadry kierowniczej czy obszarach oceny okresowej często ma formę bardzo konkretnych zapisów jasno precyzujących działania zapewniające rozwój podległych pracowników. A jak wygląda praktyka?
więcej

Kuchnia jest odbiciem naszej kultury

fot. TVN/Piotr Mizerski
Z Katarzyną Bosacką rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.