Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Karta podarunkowa jako benefit

Szymon Bujalski - Przez blisko 10 lat pracował w firmie Komputronik na stanowisku wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za strategię firmy. Był również dyrektorem zarządzającym w Markafoni.pl. Następnie pełnił funkcję Head of Retail w Grupie Allegro, równocześnie będąc dyrektorem zarządzającym w agito.pl. Od 1 października 2015 roku jest dyrektorem empik.com. / fot. arch. prywatne
Z Szymonem Bujalskim, dyrektorem e-commerce Empik, rozmawiał Rafał Mikołaj Krasucki
więcej


W pułapce motywacji

fot.istockphoto
Praca, która wymaga zaangażowania, sprawia, że potrzebny jest napęd, bo nie zawsze to, co w danym momencie robimy, niesie pełną satysfakcję. Czasem po prostu coś zrobić trzeba. Wiele z tych rzeczy to rutynowe, żmudne działania.
więcej

Komunikacja interpersonalna narzędziem do sukcesu

fot.istockphoto
„To umiejętność, której można się nauczyć (…), jak jazda na rowerze czy pisanie na maszynie. Jeśli tylko nad nią popracujesz, możesz bardzo szybko poprawić jakość każdej części swojego życia” – tak o sztuce komunikacji interpersonalnej, wokół której kręci się świat, zwykł mawiać Brian Tracy – kanadyjski pisarz, autor książek z dziedziny rozwoju osobistego. To, że jest niezbędna na co dzień, w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi – wie każdy, ale jakie ma znaczenie w biznesie? Jest filarem, który spaja firmę na różnych poziomach jej struktur. Bez sprawności w tej dziedzinie trudno osiągać sukcesy na rynku.
więcej

Wellbeing ‒ chwilowy trend czy długofalowa strategia?

Fot. istockphoto
Dobre warunki i standardy pracy sprawiają, że pracownicy są bardziej kreatywni, lojalni i znacznie bardziej wydajni w pracy. Coraz więcej pracodawców buduje programy w oparciu o wellbeing, aby nie tylko przyciągnąć nowych pracowników, lecz także jak najdłużej utrzymać efektywność obecnego zespołu.
więcej

Czy wolontariat może być benefitem?

Fot. istockphoto
Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do myśli, że benefity są ważną częścią wynagrodzenia. Szkolenia, opieka zdrowotna, karnety sportowe – wszystko to firmy oferują swoim pracownikom z różnych względów. Czasem stanowią one tańszy odpowiednik płacy brutto, innym razem jest to forma inwestycji w pracownika. A gdyby tak spojrzeć na benefity z innej strony? Czy stworzenie ludziom możliwości zrobienia czegoś dobrego może być traktowane jako świadczenie pracownicze?
więcej

O wyrazistości menedżera

fot.istockphoto
Lepiej, żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę – Kurt Cobain.
więcej

PORAŻKA to przystanek W DRODZE DO SUKCESU

foto
Z Otylią Jędrzejczak rozmawiał Rafał Mikołaj Krasucki
więcej

Praca – wróg, czy sojusznik?

fot.istockphoto
Daje ci środki do życia czy jest życiem sama w sobie? Czujesz niechęć czy satysfakcję z jej wykonywania? Mówią, że najlepiej, gdy ją lubisz. Istnieje jednak pewne zagrożenie, że jeśli twoja praca będzie dla ciebie zbyt bliskim przyjacielem, to stanie się ona równocześnie twoim największym wrogiem. Wrogiem, który doprowadzi cię do pracoholizmu.
więcej

Między zarządzaniem a przywództwem

Fot. istockphoto
Teoretycznych dywagacji o różnicach między zarządzaniem a przywództwem przeczytałem wiele. Te wydumane rozróżnienia mogłyby być traktowane jako radosna twórczość niegroźnych bajkopisarzy, gdyby nie ich wpływ na mentalność kadry menedżerskiej i realne szkody dla biznesu.
więcej

Siedem sfer wpływu na skuteczność pracownika

Fot. istockphoto
Sukces każdego, dobrze zorganizowanego i ukierunkowanego biznesowo przedsiębiorstwa, jest wypadkową sukcesów wszystkich pracowników. W tej oczywistości jest jednak pewien szkopuł – o tym, czy pracownik będzie skutecznie realizował swoje zadania i jak efektywnie będzie je wykonywał, decyduje niestety dość złożony układ czynników, w dodatku różnie osadzonych.
więcej

Im mniej gram, tym więcej żyję!

Z zapisu rozmowy Anny Seniuk z Magdaleną Małecką- Wippich, rozmowy matki z córką, wyłania się niezwykle ciekawy, a jednocześnie bardzo osobisty portret aktorki / Fot. Wojciech Rudzki
Z Anną Seniuk rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

Więcej życia po pracy!

foto
Dobre wynagrodzenie, karta na siłownię i ładne biuro już nie wystarczają, aby zatrzymać najlepszych ludzi w firmie. Dlatego pracodawcy próbują całościowo zatroszczyć się o komfort życia pracowników, wspierając ich w osiągnięciu mitycznej równowagi work-life balance.
więcej

Motywacja pozamaterialna

foto
Motywacja działająca na zasadzie „bodziec ‒ reakcja” odchodzi do lamusa. Dziś, aby zatrzymać przy sobie dobrego pracownika, nie wystarczy dać mu odpowiednio wysoką pensję. On oczekuje od swojego miejsca zatrudnienia dużo więcej. Niby każdy w HR to wie, niby każdy menedżer o tym słyszał, ale czy robi to, co należy?
więcej

Trzeba podważać wszystko

Rafał Żak -  zajmuje się rozwojem ludzi i organizacji. Robi to w czterech rolach: trenera, mówcy, coacha i autora tekstów. Promuje rozwój oparty na dowodach i naukowe podejście do rzeczywistości. Nieco bezczelnie twierdzi, że w tym, co robi, potrafi dostrzec różnice pomiędzy rozwojem, który ma sens, a tym, który jest celem samym w sobie / Fot. maciej Zienkiewicz
Z Rafałem Żakiem rozmawiał Rafał Mikołaj Krasucki
więcej

Jak gadać, żeby się dogadać...

Fot. Istockphoto
Technicznie rzecz ujmując, mamy świetną komunikację, która nie działa... ‒ napisał młody menedżer, student Executive MBA Akademii L. Koźmińskiego, w eseju stanowiącym jego komentarz do słów J. Maxwella: Sposób, w jaki się komunikujesz, może być przyczyną twojego sukcesu lub twojej porażki.
więcej

Potrzebni nam liderzy z otwartymi umysłami

Profesor honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie z zespołem swojej firmy doradczej Values prowadzi od siedmiu lat autorski program studium„post-MBA” dla zarządzających przedsiębiorców i top managerów – Akademię Psychologii Przywództwa / fot. Magda Starowieyska
Z Jackiem Santorskim rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

Marka pracodawcy jak magnes

Fot. istockfoto
Dziś rynek pracy i znalezienie pracowników z wysoką motywacją oraz odpowiednimi kompetencjami jest jednym z największych wyzwań współczesnych firm. Braki personalne są tak duże, że wiele z nich zmuszonych jest sprowadzać pracowników zza wschodniej granicy.
więcej

Trzeba sobie pozwalać na szczerość

Młody, ale pełnoletni dziennikarz radiowy i telewizyjny. W pracy od piętnastego roku życia. Trójka, Radio ZET, TVN24, TVN, Onet./Fot. Lukasz Dejnarowicz/ FORUM
Z Jarosławem Kuźniarem rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

W trosce o kondycję finansową pracownika

Będąc w stanie finansowego wellness panujemy nad pieniędzmi./Fot. istockphoto
Kondycja finansowa Polaków pozostawia wiele do życzenia. Prawie połowa dorosłych obywateli spłaca jakiś kredyt („Newsweek”, 2014). Zadłużonych jest aż 58 proc. osób w wieku 32 – 46 lat. Tylko 45 proc. gospodarstw domowych posiada jakiekolwiek oszczędności (Czapiński, Panek, 2015), a jedynie co siódmy Polak dodatkowo odkłada na emeryturę (TNS Polska, 2016), pomimo iż większość ma świadomość, że świadczenie emerytalne pochodzące z obowiązkowych składek nie będzie wystarczające, by utrzymać się na starość.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.