Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Styl życia

Symptomy wypalenia zawodowego

fot. istockphoto
Wypalenie zawodowe charakteryzuje się wyczerpaniem psychofizycznym, spadkiem motywacji pracownika i obniżoną efektywnością wykonywanych zadań. Często dotyka najbardziej zaangażowanych pracowników, co przynosi negatywne konsekwencje zarówno dla danej organizacji, jak i dla wszystkich odbiorców usług danej branży.
więcej

WLB – harmonijna całość

fot. istockphoto
Założeniem work–life balance jest równowaga między życiem zawodowym i prywatnym, która prowadzi do samorealizacji oraz satysfakcji z podejmowanych działań, jednak nie przez bezwarunkowe rozdzielenie pracy i spraw osobistych, lecz ich równomierne łączenie i przenikanie, aż do stworzenia harmonijnej całości.
więcej

Endorfiny zalecane w każdym wieku

fot. mat. własne
Spacerują z kijkami, gimnastykują się w siłowniach pod chmurką, jeżdżą rowerami, a nawet na rolkach – mowa o seniorach, którzy obalają stereotyp, że aktywność fizyczna emerytów ogranicza się do prac polowych na działce i karmienia ptaków w parku. Lepsza pamięć, koncentracja i wyższa wydolność układu krążeniowo-oddechowego to tylko niektóre profity płynące z regularnego uprawiania sportu, które przyczyniają się do wydłużenia samodzielności seniorów, a niezależność to to, co dla nich jest najważniejsze.
więcej

10 benefitów dla zdrowia pracownika

fot. istockphoto
Zdrowie jest jedną z ważniejszych wartości. Niestety, wśród wielu innych życiowych priorytetów dbanie o kondycję zdrowotną jest często spychane na dalszy plan. Dlatego też ważną rolę odgrywa pracodawca, który może ułatwić zatrudnionym prowadzenie zdrowego trybu życia. Benefitów związanych ze zdrowiem jest na tyle dużo, że pracodawca, wybierając z szerokiego wachlarza świadczeń, może dopasować pakiet do potrzeb zatrudnionych. Ważne, aby mieć na uwadze nie tylko zdrowie pracownika, lecz także jego partnera czy rodziny.
więcej

Wellbeing wsparciem dla pracowników

fot. istockphoto
Obecny rynek pracy wymusza modyfikację istniejącego podejścia do zaangażowania pracowników. Zachowując priorytety związane z rozwojem i efektywnością biznesową, musimy pamiętać o tym, że dla generacji Y (ponad 70 proc. pracowników Deloitte w Polsce) praca nie jest już celem samym w sobie, a jedynie środkiem do osiągania innych ważnych celów. Pracownicy coraz częściej stają się freelancerami, są bardziej skłonni do częstej zmiany pracy, pragną rozwoju i przyspieszonej ścieżki kariery, częstej informacji zwrotnej. Cenią sobie elastyczne warunki pracy (godziny i miejsca), chcą aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym i realizować swoje pasje i cele poza pracą.
więcej

Rola opinii pracowników

fot.istockphoto
Pracownicy to największy zasób, a szanowana i rozpoznawalna marka to najcenniejszy majątek przedsiębiorstwa. Z połączenia tych dwóch przekonań powstała koncepcja employer brand – marki pracodawcy wśród pracowników.
więcej

W aktywnym ciele zdrowy mózg

fot. istockphoto
Jeśli zadbamy o codzienną aktywność fizyczną, zauważymy, że nasz mózg będzie lepiej pracował – łatwiej nam będzie przyswajać nowe informacje, skoncentrować się, zapamiętywać, myśleć. Ruch ma bezpośrednie przełożenie na procesy zachodzące w naszej głowie.
więcej

Zespół deficytu natury

fot.istockphoto
Współczesna kultura to kultura ludzi podłączonych do sieci i jednocześnie osób, które w zastraszającym tempie tracą – naturalny, towarzyszący ludzkości od jej zarania – kontakt z przyrodą. Tak zwany zespół deficytu natury oraz jego długofalowe skutki dla naszej psychiki i zdrowia somatycznego bada Richard Louv, a efekty swoich rozważań publikuje w książkach „Ostatnie dziecko lasu” i „Witamina N. Odkryj przyrodę na nowo”.
więcej

Zajadanie emocji

fot.istockphoto
Emocje są nieodłącznym elementem doświadczeń pracownika i funkcjonowania organizacji (Fisher i Ashkanasy, 2000). Pozwalają one interpretować rzeczywistość, działania i interakcje z ludźmi (Frijda, 1986). Emocjonalny aspekt pracy jest coraz bardziej widoczny ze względu na specyfikę współczesnej gospodarki, w której nastąpiło przesunięcie akcentu z przemysłu i rolnictwa na sektor usług (Rogowski, 2003; Zajdel, 2004).
więcej

Szkolenia to inwestycja w przyszłość

MAŁGORZATA MRUG - trener biznesu, coach, konsultant, asesor, facylitator / fot. mat. własne
Z Małgorzatą Mrug rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Coach to przede wszystkim partner

MIROSŁAWA HUFLEJT-ŁUKASIK
Doktor habilitowana
nauk humanistycznych
w zakresie psychologii,
pracownik Wydziału
Psychologii Uniwersytetu
Warszawskiego.
Twórczyni metody
Multi-Level Concept.
Coach, trener i konsultant
CC Innovation. Twórca
i kierownik Studium Coachingu
MLC (Multi-Level
Coaching), a także studiów
podyplomowych Wydziału
Psychologii UW„Coaching
w organizacji”./ fot. mat. własne
Z dr hab. Mirosławą Huflejt-Łukasik, pionierką coachingu w Polsce, rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

Praca daje poczucie sensu

Natalia Bogdan - założycielka, właścicielka i prezes zarządu międzynarodowej agencji rekrutacyjnej Jobhouse. Od kilkunastu lat związana z branżą HR. Doświadczenie zdobywała w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii i Portugalii. Obecnie zarządza spółką, która zatrudnia rocznie ponad trzy tys. pracowników. Ekspert rynku pracy. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Pasjonatka zdrowego stylu życia. / fot. mat. własne
Z Natalią Bogdan rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Nowy! HR-owy! 2018!

fot.istockphoto
Jeszcze przez chwilę będziemy się mylić. Skreślimy 7 albo przerobimy na 8. Spokojnie. Za parę dni zapomnimy o 2017. Za 2–3 tygodnie (zależy, kiedy to czytasz) będzie słynny Blue Monday – najgorszy dzień 2018 r. Dokładnie 22 stycznia. Wzór, na podstawie którego wytypowano ten najgorszy dzień w każdym kolejnym roku, opracował w 2004 r. Walijczyk, dr Cliff Arnall. Przypomnijmy: do wzoru wstawiono takie składowe, jak obciążenie kart kredytowych po świętach, zimę, długi czas do kolejnych świąt… I fakt, że wtedy wiemy już na pewno, że nasze zobowiązania noworoczne znowu szlag trafił. Zazwyczaj tak jest u większości ludzi. Stąd też pomysł, by tym razem było inaczej.
więcej

Sen to inwestycja

Fot. istockphoto
Osoby zapracowane wchodzą w pewnego rodzaju trans – ich umysły tracą umiejętność regeneracji przez sen. Jest to jak zacięcie automatycznego wyłącznika, mózg ciągle działa w trybie mobilizacji. Taki zacięty przełącznik po pewnym czasie zaczyna powodować kłopoty z koncentracją, myśleniem, zaburzenia apetytu, spadek potencji seksualnej, drażliwość – aż w końcu może doprowadzić do wypalenia energetycznego i depresji.
więcej

Człowiek człowiekowi wilkiem. HR-owym

fot.istockphoto
Choć może bardziej wilkiem rozwojowym? Kto wie? W czasie VI Forum Dyrektorów HR (Blue Business Media) prowadziłem panel warsztatowy (z motywacją w tle) i wykład interaktywny (o rozwoju). Oba wywołały dyskusje w kuluarach oraz podczas obiadu – czasem nawet dość drastyczne. Ale po kolei.
więcej

Siła marki opiera się na spójności organizacji i wzmacnianiu wartości

Grażyna Jaworska-Piotrowska  
CEO w Concilium Business Solutions Polska, executive coach, mentor, trener biznesu, mediator gospodarczy. Ma 20-letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi zdobyte w międzynarodowych firmach na poziomie operacyjnym i strategicznym. Certyfikat ICF, członek Polskiej Izby Coachingu, praktyk NLP.
Z Grażyną Jaworską-Piotrowską rozmawiała Joanna Rubin
więcej

PPE – przyjazne powiększanie emerytury

PIOTR ŻAK - Dyrektor ds. Klientów Instytucjonalnych w PKO TFI specjalizujący się w zakresie Pracowniczych Programów Emerytalnych./ fot. arch.prywatne
PPE można w najprostszy sposób zdefiniować jako przyjazne powiększanie emerytury. Zgromadzenie dodatkowego kapitału na przyszłe świadczenia emerytalne - właśnie o to chodzi w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego.
więcej

Benefity dla dzieci pracowników

fot.istockphoto
Potrzeby pracownika zmieniają się wraz z jego wiekiem. Inne oczekiwania mają osoby dopiero zaczynające karierę zawodową, a jeszcze inne ci, którzy powoli zaczynają myśleć o emeryturze. Największą grupę zatrudnionych stanowią osoby w średnim wieku, których jednym z głównym dążeń jest pogodzenie życia zawodowego z prywatnym. Trudność ta wynika głównie z faktu posiadania dzieci. Dobry pakiet benefitów powinien uwzględniać te potrzeby, zwłaszcza że osoby posiadające dzieci to również kandydaci na dobrych pracowników. Z reguły są one zorganizowane i odpowiedzialne, a cechy te pożądane są nie tylko w życiu rodzinnym, lecz także w pracy.
więcej

Festiwale – EFNI i Inspiracji – po HR-owemu!

fot.istockphoto
Mają inne znaczenie, wielkość i cel. To że występują tuż po sobie, to przypadek, to że są to siódme edycje, to zbieg okoliczności. Ale to co je autentycznie i mocno łączy, to wielka dbałość o słowo mówione. Dbałość o sens, o jakość i ważność wypowiadanych słów. Dla nas, HR-owców, jest to niezwykle ważne, bo to słowa budują relacje. Na lata. I czasem mocniej niż czyny.
więcej

Trendy w świecie benefitów

fot.istockphoto
Świat benefitów się zmienia. Dla niektórych pracowników zbyt wolno, dla niektórych specjalistów od benefitów zdecydowanie za szybko. Chociaż baza dobrego pakietu benefitów jest od lat taka sama: prywatna opieka medyczna, karnety do siłowni i klubów fitness, ubezpieczenie na życie ‒ to jednak także i tu zachodzi stopniowa ewolucja. Pakiety są udoskonalane, dopracowywane i personalizowane. Postaramy się przyjrzeć kilku trendom w świecie benefitów, które warto śledzić.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.