Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Styl życia

Zespół deficytu natury

fot.istockphoto
Współczesna kultura to kultura ludzi podłączonych do sieci i jednocześnie osób, które w zastraszającym tempie tracą – naturalny, towarzyszący ludzkości od jej zarania – kontakt z przyrodą. Tak zwany zespół deficytu natury oraz jego długofalowe skutki dla naszej psychiki i zdrowia somatycznego bada Richard Louv, a efekty swoich rozważań publikuje w książkach „Ostatnie dziecko lasu” i „Witamina N. Odkryj przyrodę na nowo”.
więcej

Zajadanie emocji

fot.istockphoto
Emocje są nieodłącznym elementem doświadczeń pracownika i funkcjonowania organizacji (Fisher i Ashkanasy, 2000). Pozwalają one interpretować rzeczywistość, działania i interakcje z ludźmi (Frijda, 1986). Emocjonalny aspekt pracy jest coraz bardziej widoczny ze względu na specyfikę współczesnej gospodarki, w której nastąpiło przesunięcie akcentu z przemysłu i rolnictwa na sektor usług (Rogowski, 2003; Zajdel, 2004).
więcej

Szkolenia to inwestycja w przyszłość

MAŁGORZATA MRUG - trener biznesu, coach, konsultant, asesor, facylitator / fot. mat. własne
Z Małgorzatą Mrug rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Coach to przede wszystkim partner

MIROSŁAWA HUFLEJT-ŁUKASIK
Doktor habilitowana
nauk humanistycznych
w zakresie psychologii,
pracownik Wydziału
Psychologii Uniwersytetu
Warszawskiego.
Twórczyni metody
Multi-Level Concept.
Coach, trener i konsultant
CC Innovation. Twórca
i kierownik Studium Coachingu
MLC (Multi-Level
Coaching), a także studiów
podyplomowych Wydziału
Psychologii UW„Coaching
w organizacji”./ fot. mat. własne
Z dr hab. Mirosławą Huflejt-Łukasik, pionierką coachingu w Polsce, rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

Praca daje poczucie sensu

Natalia Bogdan - założycielka, właścicielka i prezes zarządu międzynarodowej agencji rekrutacyjnej Jobhouse. Od kilkunastu lat związana z branżą HR. Doświadczenie zdobywała w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii i Portugalii. Obecnie zarządza spółką, która zatrudnia rocznie ponad trzy tys. pracowników. Ekspert rynku pracy. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Pasjonatka zdrowego stylu życia. / fot. mat. własne
Z Natalią Bogdan rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Nowy! HR-owy! 2018!

fot.istockphoto
Jeszcze przez chwilę będziemy się mylić. Skreślimy 7 albo przerobimy na 8. Spokojnie. Za parę dni zapomnimy o 2017. Za 2–3 tygodnie (zależy, kiedy to czytasz) będzie słynny Blue Monday – najgorszy dzień 2018 r. Dokładnie 22 stycznia. Wzór, na podstawie którego wytypowano ten najgorszy dzień w każdym kolejnym roku, opracował w 2004 r. Walijczyk, dr Cliff Arnall. Przypomnijmy: do wzoru wstawiono takie składowe, jak obciążenie kart kredytowych po świętach, zimę, długi czas do kolejnych świąt… I fakt, że wtedy wiemy już na pewno, że nasze zobowiązania noworoczne znowu szlag trafił. Zazwyczaj tak jest u większości ludzi. Stąd też pomysł, by tym razem było inaczej.
więcej

Sen to inwestycja

Fot. istockphoto
Osoby zapracowane wchodzą w pewnego rodzaju trans – ich umysły tracą umiejętność regeneracji przez sen. Jest to jak zacięcie automatycznego wyłącznika, mózg ciągle działa w trybie mobilizacji. Taki zacięty przełącznik po pewnym czasie zaczyna powodować kłopoty z koncentracją, myśleniem, zaburzenia apetytu, spadek potencji seksualnej, drażliwość – aż w końcu może doprowadzić do wypalenia energetycznego i depresji.
więcej

Człowiek człowiekowi wilkiem. HR-owym

fot.istockphoto
Choć może bardziej wilkiem rozwojowym? Kto wie? W czasie VI Forum Dyrektorów HR (Blue Business Media) prowadziłem panel warsztatowy (z motywacją w tle) i wykład interaktywny (o rozwoju). Oba wywołały dyskusje w kuluarach oraz podczas obiadu – czasem nawet dość drastyczne. Ale po kolei.
więcej

Siła marki opiera się na spójności organizacji i wzmacnianiu wartości

Grażyna Jaworska-Piotrowska  
CEO w Concilium Business Solutions Polska, executive coach, mentor, trener biznesu, mediator gospodarczy. Ma 20-letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi zdobyte w międzynarodowych firmach na poziomie operacyjnym i strategicznym. Certyfikat ICF, członek Polskiej Izby Coachingu, praktyk NLP.
Z Grażyną Jaworską-Piotrowską rozmawiała Joanna Rubin
więcej

PPE – przyjazne powiększanie emerytury

PIOTR ŻAK - Dyrektor ds. Klientów Instytucjonalnych w PKO TFI specjalizujący się w zakresie Pracowniczych Programów Emerytalnych./ fot. arch.prywatne
PPE można w najprostszy sposób zdefiniować jako przyjazne powiększanie emerytury. Zgromadzenie dodatkowego kapitału na przyszłe świadczenia emerytalne - właśnie o to chodzi w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego.
więcej

Benefity dla dzieci pracowników

fot.istockphoto
Potrzeby pracownika zmieniają się wraz z jego wiekiem. Inne oczekiwania mają osoby dopiero zaczynające karierę zawodową, a jeszcze inne ci, którzy powoli zaczynają myśleć o emeryturze. Największą grupę zatrudnionych stanowią osoby w średnim wieku, których jednym z głównym dążeń jest pogodzenie życia zawodowego z prywatnym. Trudność ta wynika głównie z faktu posiadania dzieci. Dobry pakiet benefitów powinien uwzględniać te potrzeby, zwłaszcza że osoby posiadające dzieci to również kandydaci na dobrych pracowników. Z reguły są one zorganizowane i odpowiedzialne, a cechy te pożądane są nie tylko w życiu rodzinnym, lecz także w pracy.
więcej

Festiwale – EFNI i Inspiracji – po HR-owemu!

fot.istockphoto
Mają inne znaczenie, wielkość i cel. To że występują tuż po sobie, to przypadek, to że są to siódme edycje, to zbieg okoliczności. Ale to co je autentycznie i mocno łączy, to wielka dbałość o słowo mówione. Dbałość o sens, o jakość i ważność wypowiadanych słów. Dla nas, HR-owców, jest to niezwykle ważne, bo to słowa budują relacje. Na lata. I czasem mocniej niż czyny.
więcej

Trendy w świecie benefitów

fot.istockphoto
Świat benefitów się zmienia. Dla niektórych pracowników zbyt wolno, dla niektórych specjalistów od benefitów zdecydowanie za szybko. Chociaż baza dobrego pakietu benefitów jest od lat taka sama: prywatna opieka medyczna, karnety do siłowni i klubów fitness, ubezpieczenie na życie ‒ to jednak także i tu zachodzi stopniowa ewolucja. Pakiety są udoskonalane, dopracowywane i personalizowane. Postaramy się przyjrzeć kilku trendom w świecie benefitów, które warto śledzić.
więcej

Nietypowe spojrzenie na proces szkoleniowy

fot.istockphoto
Postanowiłam udoskonalić swoje umiejętności pływackie. Do przypadkowo przydzielonego mi trenera, od pierwszego momentu poczułam sympatię, a po pierwszej godzinie zajęć stwierdziłam, że przekazywane przez niego wskazówki są skuteczne i bezpośrednio przekładają się na jakość stylu pływania. Po drugiej lekcji poczułam do niego zaufanie. Wywiązała się między nami specyficzna więź mistrza i uczennicy, eksperta w swojej dziedzinie i głodnej wiedzy praktykantki.
więcej

Między Hofburgiem i Albertiną – HR-owo...

fot.istockphoto
Idzie jesień, opalenizna nam zblakła, nasza wybiegana i wypływana kondycja wróciła do normy. Po wakacjach zostały zdjęcia, wspomnienia i mam nadzieję – inspiracje. Moje, HR-owe oczywiście, poniżej. Zapraszam.
więcej

Benefit Systems w gronie najlepszych pracodawców

fot. Benefit Systems
Z wielką radością pragniemy ogłosić, że zdobyliśmy tytuł AON Najlepszy Pracodawca 2017 i znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie firm, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami badania satysfakcji i zaangażowania AON Hewitt. To właśnie na podstawie tych badań co roku wyłanianych jest kilkanaście firm, które zdobywają tytuł Najlepszego Pracodawcy. Jest to o tyle ważne wyróżnienie, że przyznawane na podstawie oceny pracowników, a nie zewnętrznej komisji czy jury, dlatego tym bardziej nas cieszy! W rozstrzygniętej właśnie edycji programu AON Najlepsi Pracodawcy brany był pod uwagę wynik uzyskany przez nas w badaniu z końca ubiegłego roku.
więcej

Trzeba odróżnić pasję od obsesji

Inżynier mechanik, doktor ekonomii. W 1981 roku wyjechał z Polski. Przez długie lata mieszkał w Hamburgu i w Moskwie. Po okresie pracy dla międzynarodowych korporacji (np. BMW) od ponad 25 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych. W 1998 roku w wyniku załamania się rosyjskiego rynku musiał zamknąć kilka swoich firm. Silną presję sukcesu przypłacił wypaleniem zawodowym. Dziś znów jest człowiekiem sukcesu, ale pełnego: osiągniętego również w wymiarze ludzkim, nie tylko zawodowym. Pracuje jako prezes firmy handlowej GERSO GmbH (Niemcy), która w ubiegłym roku świętowała swój 25-letni jubileusz, ale także jako coach i mentor. Jest inspirtorem zmiany zarządzania w kierunku „turkusowym“. Autor dwóch książek „Sztuka życia“ oraz „Szef, który ma czas“./ fot. mat.własne
Z Andrzejem Jeznach rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Relacje wpływają na zaangażowanie

fot.istockphoto
Relacje (social) są rozumiane jako dobra atmosfera w pracy, życzliwe, szczere i wspierające relacje z innymi ludźmi. Z kolei społeczność (community) to poczucie bycia częścią większej grupy oraz duma z pracy w danym miejscu.
więcej

Elastycznie i z domu

fot.istockphoto
Dzisiaj ośmiogodzinny czas pracy, pięć dni w tygodniu wydaje się nam czymś normalnym. Ale ponad 200 lat temu, w czasach rewolucji przemysłowej, nikogo nie dziwiła praca od 10 do nawet 16 godzin dziennie, przez sześć dni w tygodniu. W tym roku mija dokładnie 200 lat od chwili, kiedy Robert Owen, walijski przedsiębiorca, jako pierwszy sformułował zasadę, którą potem na sztandary wzięły związki zawodowe na całym świecie: osiem godzin pracy, osiem godzin wypoczynku i osiem godzin snu.
więcej

Żyjesz tak, jak mówisz!

fot.istockphoto
Dzisiejszy tytuł to długo dyskutowana (ale zaakceptowana!) maksyma i motto siódmego już Festiwalu Inspiracji (4-5 października), flagowego wydarzenia Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Maksyma pokazująca, że użyte słowa, styl i sposób mówienia dużo o nas mówią. I określają jakość naszego życia. Zawodowego. Prywatnego. Emocji. Miłości.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.