Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Kto pyta… na pewno na tym nie straci

Okładka Miesięcznika
– Mam naukowe podejście do rzeczywistości, z natury jestem sceptykiem – przyznaje Rafał Żak w rozmowie z Rafałem Mikołajem Krasuckim. – Słuchając wystąpień, myślę: „No dobra, a masz jakieś dowody na to?” – dodaje.
więcej

Szacunek w zarządzaniu powinien być oczywisty

Okładka Miesięcznika
– Zarządzajmy tak, żeby szacunek był oczywisty dla nas wszystkich, żeby szacunek był naszym czynnikiem wyróżniającym – podkreślił w wywiadzie, do którego lektury Państwa zachęcam, Jacek Santorski. Jednocześnie psycholog zwrócił uwagę, że oprócz szacunku, rozwoju, spontaniczności należy pamiętać, że kluczowe wartości to jest wartość firmy, to jest zysk i rentowność.
więcej

Szczerość w relacjach buduje zaangażowanie

Okładka Miesięcznika
Ostatnio dużo mówi się o zarządzaniu przez wartości. Pracodawcy dostrzegają fakt, że zaangażowanie pracowników przekłada się na wyniki biznesowe, dlatego odpowiadają na potrzebę szczerej, otwartej komunikacji i regularnego feedbacku.
więcej

Oddajemy dziś w Państwa ręce odmieniony „Benefit”.

foto
Właśnie w styczniu mija pięć lat od ukazania się pierwszego numeru miesięcznika z Maciejem Orłosiem na okładce.
więcej

By chciało się chcieć, nie tylko na początku roku

Okładka Miesięcznika
„Im więcej robię, tym więcej mi się chce” – stwierdziła w rozmowie ze mną Mariola Bojarska-Ferenc, niekwestionowana królowa polskiego fitnessu, która od lat niestrudzenie promuje zdrowy i aktywny styl życia. Konsekwencja w działaniu i ciągły pęd do wiedzy zapewniły jej stałe miejsce w medialnym świecie, w którym dziś z pewnością łatwo zaistnieć, ale dużo trudniej się utrzymać. Niezwykle aktywna i pozytywna trenerka „nakręca” i zaraża swoją energią także pracowników wielkich korporacji, którzy na spotkaniach z nią pytają: „Co zrobić, by chciało się chcieć?”. Mariola Bojarska-Ferenc zwykle odpowiada, że „trzeba w sobie odnaleźć coś takiego, co nas nakręca”.
więcej

Wszystko zaczyna się od marzeń

Okładka Miesięcznika
Czy liderem trzeba się urodzić, czy można się tego nauczyć? John C. Maxwell, światowy autorytet ds. przywództwa, który w połowie października po raz pierwszy gościł w Polce z otwartym wykładem, przyznał, że ludzie niezwykle często zadają mu to pytanie.
więcej

Pomaganie to przywilej, nie obowiązek

Okładka Miesięcznika
Ogromną przyjemność sprawiła mi rozmowa z Rafałem Sonikiem, utytułowanym sportowcem, przedsiębiorcą i filantropem. Zwycięzca Dakaru o swojej sportowej pasji opowiada z wielkim entuzjazmem, ale to, co mnie najbardziej ujęło, to niesamowita skromność, z jaką wypowiada się o szeroko rozumianym pomaganiu. „Cieszę się, że mogłem pomóc. Kropka” ‒ podkreślił, wspominając o sytuacjach, gdy „dmuchał wiatrem w życiowe żagle” tych, którzy się do niego o to wsparcie zwrócili.
więcej

Zaangażowanie nadaje sens

Okładka Miesięcznika
Coraz częściej spotykam się z tłumaczeniem skrótu HR nie jako human resources, a human relations. Bez wątpienia relacje, emocje oraz uczucia są ważne na każdej płaszczyźnie życia człowieka.
więcej

Nic nie pozostaje takie samo

Okładka Miesięcznika
Jedyne, co jest pewne w życiu, córko, to śmierć i podatki – mawia mój ojciec, a ja dodam jeszcze coś – zmiana.
więcej

Miesięcznik Benefit 06/2016 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Natalia Siwiec/ Fot. Renata Ciężkowska
Świadome rozwijanie kompetencji nie polega jedynie na podejmowaniu decyzji, kogo i gdzie wysłać na szkolenie lub warsztaty. Ważne są także efekty indywidualnych działań pracowników oraz całego zespołu – zauważa Adam Dębowski.
więcej

Miesięcznik Benefit 05/2016 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Emilian Kamiński / Fot. Maciej Zienkiewicz
Pracownicy nadają ton organizacjom. To oni ustalają, co jest dobre, a co takie nie jest. Dotyczy to nie tylko kultury pracy czy zasad rekrutacji kandydatów na wolne stanowiska, lecz także benefitów, jakie pracodawcy oferują swoim pracownikom. Im częściej mowa o pracownikach i rekrutacji, tym częściej wśród HR-owców poruszana jest kwestia trudności w znalezieniu odpowiednich ludzi do pracy.
więcej

Miesięcznik Benefit 04/2016 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Ewa Wachowicz /Fot. Voyo Bakiewicz
Pracownicy najlepiej wiedzą, co działa w firmie, a co nie. To oni są w stanie powiedzieć, czego brakuje w organizacji, a co w ogóle nie ma sensu.
więcej

Miesięcznik Benefit 03/2016 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Adam Małysz / Fot. X-raid
Jak informować pracowników o korzyściach wynikających z pracy, takich jak wszelkie dodatki i gratyfikacje, które oprócz pensji pracownicy otrzymują od pracodawców?
więcej

Miesięcznik Benefit 02/2016 - pobierz

Roger Dawson – ekspert w dziedzinie sztuki negocjacji i podejmowania decyzji  / Fot. www.rdawson.com
Co czwarty pracownik z krajów europejskich pracuje po godzinach – pisze Katarzyna Patalan. Do tego dochodzą jeszcze nadgodziny wypracowane w weekendy.
więcej

Miesięcznik Benefit 01/2016 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Tony Buzan / Fot.Tony Armstrong
Prawdziwe zmiany zaczynają się w głowie lidera. W chwili gdy dokonuje on wyboru celów i strategii działania oraz określa ważne dla siebie wartości, które będą determinować kulturę pracy podległego mu zespołu, w jego umyśle rozgrywa się wojna.
więcej

Miesięcznik Benefit 12/2015 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Ewa Błaszczyk / Fot. Olga Stachwiuk / Archiwum Fundacji „Akogo?″
Rynek pracy od dawna jest w rękach pracowników. To oni ustalają zasady i komunikują, gdzie chcą pracować. Bezrobocie już nie jest straszakiem ani argumentem w rękach pracodawców. Tysiące ludzi, którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę, przyczyniło się do tej sytuacji. To jest jedna z głównych przyczyn braku rąk do pracy.
więcej

Miesięcznik Benefit 11/2015 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Sebastian Kotow / Fot. Karol Bannach
W listopadzie zachęcam Państwa do zapoznania się z materiałem na temat pracowniczych programów emerytalnych – niezbyt często jeszcze spotykanego w Polsce benefitu.
więcej

Miesięcznik Benefit 10/2015 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Jacek Walkiewicz / Fot. Karol Bannach
Jacek Walkiewicz twierdzi, że motywacja powinna być źródłem wewnętrznej siły. Coś w tym jest. Bez siły nie ma motywacji i nie ma efektów działań. Często słyszę powiedzenie: „Ludzie przychodzą do pracy, ale odchodzą od ludzi”.
więcej

Miesięcznik Benefit 9/2015 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Henryka Bochniarz / Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Czy możliwe jest wyznaczanie celów w taki sposób, by ludzie wierzyli, że są one rzeczywiście potrzebne?
więcej

Miesięcznik Benefit 7-8/2015 - pobierz

Okładka Miesięcznika Benefit - na okładce Łukasz Jakóbiak /Bernard Branecki /After 5PM
Charyzmatyczni przywódcy to wartość dodana. To oni są w stanie mobilizować i motywować swoich współpracowników. Bez nich organizacje upadają lub tylko trwają z dnia na dzień.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »


Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.