Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Rozwój » Kariera

Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku

fot. materiały własne
Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu „Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak. Raport powstał w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Uwzględniono w nim odpowiedzi 19 986 osób pracujących w Warszawie.
więcej

Inwestycja w zdrowie pracowników

fot. istockphoto
Uwzględnianie aspektu zarządzania zdrowiem pracowników przekłada się na sprawne funkcjonowanie całej organizacji, a jej sukces opiera się na zdrowych pracownikach i przyjaznym środowisku pracy. Jest wiele argumentów i czynników, które mogą motywować pracodawców, aby wdrażali inicjatywy promujące zdrowie w miejscu pracy – łącząc indywidualne praktyki prozdrowotne oraz warunki organizacyjne przedsiębiorstwa, takie jak kultura organizacyjna firmy czy preferowane przez firmę wartości.
więcej

Pracownicy 50+ mają potencjał

fot. istockphoto
Obecni pięćdziesięciolatkowie to ciągle niewykorzystany zasób. Są to ludzie posiadający przede wszystkim bogate doświadczenie zawodowe, ale i życiowe, które z powodzeniem może być wykorzystane przez pracodawców. Tu powstaje pytanie ‒ co zrobić, by na zmieniającym się pod względem demograficznym rynku pracy wykorzystać ten cenny zasób?
więcej

Skuteczny networking

fot.istockphoto
Networking jest w dzisiejszych czasach umiejętnością niezbędną – to dzięki niemu możliwe jest poznanie partnerów biznesowych, którzy mogą wesprzeć rozwój firmy, oraz pozyskiwanie nowych klientów. Jest to także sposób na znalezienie osób, które staną się istotne w życiu prywatnym.
więcej

Jak przygotować się do targów i konferencji

fot.istockphoto
Coraz częściej udział w różnego rodzaju kongresach, konferencjach i spotkaniach biznesowych staje się dla wielu sposobem na rozwijanie biznesu. Zdobyta tam wiedza, kontakty i nawiązane nowe relacje częstokroć przekładają się na większe zyski niż reklama adresowana do masowego odbiorcy. Udział w wydarzeniach biznesowych to nie tylko czas, lecz także niemały wydatek. Koszt udziału jednej osoby waha się od kilkuset nawet do kilku tysięcy złotych. Zwłaszcza dla małych lub początkujących firm to spora inwestycja, dlatego warto zastosować kilka wskazówek, które pozwolą osiągnąć więcej korzyści z udziału w wydarzeniu.
więcej

Menedżer szyty na miarę

foto
Efektywne zarządzanie pracownikami to trudne wyzwanie. Wymaga zarówno umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, skutecznego motywowania, jak i kontroli nad emocjami – i to nie tylko własnymi. Osoba podejmująca się wykonywania zadań wpływających na działalność całej firmy i jej pracowników czy ludzi z nią związanych powinna charakteryzować się szczególnymi cechami.
więcej

HR oparty na faktach czy na intuicji?

Jeżeli firmy chcą poważnie myśleć o employer brandingu, muszą zacząć uprawiać HR oparty na faktach./ Fot. iStock
Od kilku lat jednym ze sztandarowych haseł specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi jest twierdzenie, że „pracownicy to największa wartość firmy”. Równie często zwraca się uwagę, że „budowanie marki pracodawcy to jeden z głównych celów działu HR”, a „benchmarking to podstawa dobrych decyzji HR”.
więcej

Polisz jor HR inglisz for fri łyth Diki.pl

foto
Pierwszy tak obszerny i bezpłatny słownik dla branży HR już dostępny!
więcej

Dyrektor szkoły jako Pracodawca

kadra nauczycielska / Fot. istockphoto.com
Pozycja dyrektora szkoły w świetle przepisów prawa pracy i prawa oświatowego jest szcze-gólna. Często zdarza się, że jest jednocześnie nauczycielem zatrudnionym w szkole, którą kieruje, i pracodawcą dla całego personelu placówki, w tym innych nauczycieli.
więcej

« · 1 · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.