Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Rozwój » Biznes » Wartości

Wartość w chaosie

Wartość w chaosie / Fot. istockphoto.com
„Turbulencje stały się nową normalnością”. Według Philipa Kotlera i Johna A. Caslione’a doświadczany przez nas obecnie rollercoaster wydarzeń rynkowych już nie zmieni się na nic lepszego. Gwałtowne spadki i szybkie okresy wzrostu będą sprzyjać nielicznym i zagrażać większości przedsiębiorstw. O sukcesie zadecyduje umiejętność wykorzystania pojawiających się jak meteor szans oraz postępowanie odmienne od konkurencji. Ciekawe, że już na samym początku swojego opracowania obaj autorzy podkreślają, że jednym z wyróżników takiego postępowania może być to, że firma „nie obcięła kosztów rzeczy ważnych”. I tu widzimy powiązanie z istotną dla zarządzania w chaosie rynkowym nową funkcją zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL).
więcej

Ludzki kontekst strategii

foto. istockphoto
Strategia firmy? Według klasyka gatunku Michaela Portera strategia to „świadomy wybór unikalnego zestawu czynności w celu zapewnienia klientom niepowtarzalnego zbioru korzy-ści”1. A może coś nowszego? Strategia błękitnego oceanu – tu wszystko sprowadza się do innowacji, tworzonej „w obszarze, w którym działania firmy korzystnie wpływają zarówno na strukturę kosztów, jak i na wartość oferowaną nabywcom”2. Mądre teorie, warto do nich wracać. Potrafią zainspirować.
więcej

Perswazja w biznesie

foto. istockphoto
Perswadować to znaczy używać argumentów bądź uciekać się do usilnych próśb tak, aby inni w coś uwierzyli lub zachowali się w określony sposób. To umiejętność niezbędna we współczesnym biznesie.
więcej

Zaufanie i szacunek

foto. istockphoto
HR chce wpływać na biznes, funkcjonowanie firmy, proponować rozwiązania wykorzystywane w organizacji, chce być integralną częścią biznesu.
więcej

Rozum, wielkie serce i twardy kręgosłup

foto. istockphoto
Złota statuetka i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2012* to już kolejna tego typu nagroda dla firmy. Czym Volkswagen Poznań zasłużył sobie na wyróżnienie?
więcej

Projekt: restrukturyzacja według wartości

foto. istockphoto
O procesie likwidacji jednego z zakładów lamp fluorescencyjnych Philips Lighting Polska z Ewą Latkowską, dyrektorem personalnym Philips Lighting Pabianice, rozmawia Magda Kołodkiewicz
więcej

Schrony czy wiatraki?

foto. sxc.hu
Kiedy przychodzi informacja o zmianie, najczęściej czujemy się zaskoczeni. Różnie reagujemy. Od czego zależą nasze reakcje? Co mogą zrobić menedżerowie, aby jak najmniej boleśnie wprowadzić zmianę w organizacji? Jak pokazać ludziom korzyści ze zmiany?
więcej

Zaangażowanie na wagę złota

foto
Pracowników firm produkcyjnych nie zawsze łatwo jest zmotywować. Zazwyczaj oczekują oni wyższych pensji, których firma nie może nieustannie podnosić. Pracodawcy muszą więc skupić się na zwiększeniu zaangażowania pracowników w sprawy firmy.
więcej

Gramy do jednej bramki

foto
„Gramy do jednej bramki” – powiedział przed wygranym meczem trener piłki nożnej reprezentacji Brazylii. I nic więcej nie trzeba było mówić. W tych kilku słowach zamknięte były zalecenia współpracy, polegania na sobie nawzajem, jasno wyznaczonego celu, wspierania się, zaangażowania, inicjatywy. Współpracując z wieloma firmami, kilkakrotnie spotkałam się z takimi organizacjami, które przestawały istnieć po roku czy dwóch latach.
więcej

« · 1 · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.